Časté dotazy

JAKÁ JE ZÁRUČNÍ DOBA?

Na naše výrobky tj. na plastová a hliníková okna, balkónové dveře, vchodové dveře a zimní zahrady poskytujeme záruku v délce 60 měsíců. Na ostatní příslušenství jako jsou žaluzie, rolety, sítě proti hmyzu apod. poskytujeme záruku v délce 24 měsíců. V případě, že neprovádíme montáž, vztahuje se záruka pouze na výrobky, nikoliv na funkčnost po zabudování. Pro spolehlivý chod výrobků je nezbytné, aby objednatel provedl 1x za 6 měsíců kompletní promazání.

 

CO JE TO PODKLADNÍ PROFIL?

Podkladní profil (parapetní doraz) je dodáván s každým naším oknem a balkonovými dveřmi. Profil je vysoký 30mm a je možné ho odmontovat. Výška oken v e-shopu je uvedena vždy bez tohoto podkladního profilu. Profil slouží pro snadné ukotvení vnitřního a venkovního parapetu.

PODKLADNÍ PROFIL

 

JE MOŽNÁ VÝMĚNA OKEN I V ZIMĚ?

Provést výměnu starých oken za nová je bez problémů možné, i když jsou teploty pod bodem mrazu. Mezi demontáží stávajícího okna a montáží nového okna uplyne pouze několik desítek minut. Za tuto dobu nedojde k prochladnutí zdiva, a tak se teplota v místnosti po instalaci rychle vrací k normálu. Rovněž není třeba mít obavy z kvality použitých montážních materiálů. V tomto období se běžně používají hmoty (malty, montážní pěny), které jsou určeny až do -10 stupňů Celsia.

 

PROVÁDÍTE TAKÉ ZAMĚŘENÍ A MONTÁŽ OKEN?

Ano, pokud si od nás objednáváte okna včetně montáže, samozřejmostí je přesné zaměření otvorů naším technikem. V případě montáže oken naší firmou bude účtováno na celou zakázku DPH ve výši 15% oproti 21%.

 

CO JE SOUČINITEL PROSTUPU TEPLA "U (W/m2K)"?

Nejdůležitější technický parametr okna je součinitel prostupu tepla, který udává, kolik Wattů tepelné energie je předáno stavebním materiálem na ploše 1m2 za hodinu při tepelném rozdílu 1 Kelvin mezi teplou a studenou stranou. Čím nižší je tedy hodnota součinitele prostupu tepla, tím lepší jsou tepelně izolační vlastnosti. V souvislosti s okenními výplněmi bývají uváděny tři typy součinitele prostupu tepla: Součinitel prostupu tepla Uf systém udává hodnotu U pro systém rámu a křídla, součinitel prostupu tepla Ug udává hodnotu U pro zasklení, součinitel prostupu tepla Uw udává hodnotu U celého okna.